General

Badem yağının saça faydaları

Badem yağının saça faydaları

Badem yağının saça faydaları Badem yağı badem ağacının tohumlarının yağının çıkarılmasıyla meydana gelir. İçinde bulundurduğu omega-9 yağ asitleri ve E vitamini saçın gücünü ve parlaklığnı artırabilir. Ancak badem yağının tek faydası bunlarla da sınırlı değil! İşte bağdem yağının saymakla bitmeyen faydaları…

SAÇI YUMUŞATIR 

Badem yağı yumuşatıcı özellikleriyle bilinir. Saçınızdaki boşlukları hücresel düzeyde doldurarak saçınıza dokunduğunuzda pürüssüz hissetmenizi sağlar. Badem yağını saça sürmek saçınıza zamanla daha yumuşak bir doku verir. Badem yağını saç bakım rutininize dahil ettiğinizde saçlarınıza daha kolay şekil verebildiğinizi fark edebilirsiniz.

ONTARIO


Saçı tedavi etmek için belirli yağların kullanılması, saçlarınızı kırılmaya daha az eğimli hale getirebilir. Badem yağı gibi fındık yağlarının kayganlaştırıcı özellikleri saç şekillendirme sırasında sürtünmeyi azaltır. Bu sebeple saç tellerinizin esnekliğini artırır. Yüksek miktarda E vitamini içeren badem yağı içinde doğal antioksidan barındırır. Antioksidanlar saçınızın sağlığını olumsuz etkileyen koşullarla mücadele eder ve saçlarınızın daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

SAÇ DERİNİZİ RAHATLATIR

Badem yağı ayrıca seboreik dermatit denilen saç derisinin pul pul olması ve kafa derisindeki sedef hastalığı için bir tedavi olarak da kullanılabilir. Az miktarda badem yağını doğrudan kafa derinize sürmek o bölgeye kan akışını artırır ve cildinize güçlü antioksidanlar sağlar. Bu sebeple içinde badem yağı dahil 13 doğal btki yapı bulunduran 13 Bitki Lepares Saç Bakım Yağı’nı bakım rutinize eklemek daha güçlü, sağlıklı, parlak ve canlı saçlara sahip olmanızı sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir