General

Gingseng’in saçınız için vazgeçilemez 4 faydası

gingsengin-saciniz-icin-vazgecilemez-4-faydasi

Gingseng’in saçınız için vazgeçilemez 4 faydası Saçlarınız için besleyici bir güzellik rutini söz konusu olduğunda, doğal bileşenlerden daha iyi bir seçenek yoktur. Doğallık sadece saflığın göstergesi değil aynı zamanda saç sağlığınızı da pozitif yönde geliştir. Gingsen de saçlarınız için doğal bir kurtuluş yolu olabilir. İşte Gingseng’in saçınıza iyi gelen birbirinden farklı faydaları…

Çin ilaçlarında yüzyıllardır kullanılan İngilizce ‘ginseng’ kelimesi, ‘bitki kökü’ anlamına gelen Çince rénshēn kelimesinden türetilmiş. Çince çevirisi, bir kişinin bacaklarına benzeyen ginseng bitkisinin çatallı kökünü ifade eder. Ginseng, bir enerji uyarıcısı ve temel bir bitki çayı olmasının yanı sıra saç bakımı için güçlü bir bileşendir. İşte Gingseng’in saçınız için yapabilecekleri…Gingseng’in saçınız için vazgeçilemez 4 faydası

1- SAÇ BÜYÜMESİNİ TEŞVİK EDER

Ginseng, kafa derisindeki dermal hücreleri artırır, bu da saçın foliküllerini ve köklerini güçlendirir. Bu sadece yeni saç tellerinin büyümesini teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda saçın incelmesini ve kırılmasını da önler. Journal of Ginseng Research’te yayınlanan bir çalışma, saç için topikal bir ginseng özütünün farelerde saç büyümesini destekleyebileceğini buldu. Çalışmaya göre ginseng özün saç köklerinin üretimini artırıyor ve saçın genel yapısını iyileştiriyor.

Başka bir çalışma da ginseng özünün, saçları incelmiş kadınlarda saç büyümesini ve kalınlığını iyileştirdiğini buldu. Klinik deney katılımcıları, 24 hafta boyunca günde iki kez kafa derilerine ginseng içeren bir krem ​​uyguladılar. Çalışmanın sonunda çoğu katılımcı, saç büyümesi ve kalınlığı için ginseng kullanma konusunda bir gelişme kaydetti.

2- KEPEK SORUNUNU ORTADAN KALDIRABİLİR

Saç derisindeki iltihaplanma kepek, sedef hastalığı ve egzama gibi durumlara yol açabilir. Saç deriniz iltihaplandığında, saç derinizin doğal nem dengesi bozularak pul pul dökülmelere ve kuruluğa yol açar. Sizi üzen bu çirkin beyaz pullara cevabınız ginseng olabilir. Kök, kepeği kafa derisinden uzaklaştıran ve tekrar oluşmasını önleyen antibakteriyel bir bileşik olan Saponin bakımından yüksektir. Bu, foliküllerinizin temiz ve pulsuz kalmasını sağlar. Ginseng de iltihaplanmayı azaltarak ve sağlıklı yağ üretimini teşvik ederek kafa derinizin nem seviyelerini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Ayrıca Ginseng, kafa derisi iltihabını azaltmaya yardımcı olabilecek anti-enflamatuar özelliklerle, kafa derisi semptomlarını hafifletir ve daha sağlıklı saç büyümesini destekler .

3- SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEYEBİLİR

Ginseng, besleyici özellikleri sayesinde saçların hem köklerine hem de boylarına yardımcı olan bitkisel bir bitkidir. Gerekli oksijen ve besinler kafa derisine iletildiğinde, ginseng saç büyümesini teşvik edebilir ve saç dökülmesini önleyebilir. Anti-enflamatuar özellikleri de saç köklerinin zarar görmesini azaltmaya yardımcı olur.

4- SAÇ RENGİNİ KORUR

Ayrıca Ginseng, saçı hasardan koruyabilen serbest radikalleri nötralize edebilen antioksidanlar içerir. Serbest radikaller, hücrelere zarar verebilen ve saçın yaşlanmasına katkıda bulunabilen kararsız moleküllerdir. Serbest radikaller ayrıca saça rengini veren pigmentleri parçalayarak saç renginin kaybolmasına da katkıda bulunabilir.

Ginseng, serbest radikalleri nötralize ederek saç renginin korunmasına yardımcı olabilir ve daha uzun süre canlı görünmesini sağlar. Saça binbir faydası bulunan Gingseng’ten en iyi şekilde yararlanmanın en basit yolu içeriğinde Gingseng barındıran, LEPARES Bbiberiye ve Kafein Saç Dökülme Karşıtı Toniği elinize almaktır. Saç derisini birikintilerden arındırır ve yönetilebilir, beslenmiş bukleler elde etmek için tırnak etlerini hasarın eşiğinden kurtarır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir