General

Hatmi çiçeğinin saç için 5 faydası

Hatmi çiçeğinin saç için 5 faydası

Hatmi çiçeğinin saç için 5 faydası Sağlıklı güçlü ve çabuk açılabilen nemli saçlara sahip olmak biraz zor olabilir ancak imkânsız değil. İngilizce ismi ‘marshmallow’ olan hatmi çiçeği ile sağlıklı, parlak ve nemli saçlara sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? İşte hatmi çiçeğinin birbirinden farklı faydaları.

2000 yılı aşkın bir süre önce eski Mısırlılar, modern hatmi öncüsü olan şekerli şekerlemeler yaratmak için Althaea officinalis bitkisini kaynatıyorlardı. Althea officinalis veya hatmi kökünün iyileştirici özellikleri cilt bakımı ve kalp sağlığından soğuk algınlığının hafifletilmesine kadar her türlü amaç için hâlâ kullanılıyor. Ancak hatmi çiçeğinin sağlıklı faydaları bunlarla da sınırlı değil. İşte hatmi çiçeğinin saç için 5 faydası…

1- HİDRASYON VE NEMLENDİRME SAĞLAYABİLİR

Hepimiz her gün sağlıklı, nemli saçlara sahip olmayı arzularız ve hatmi kökü ile formüle edilmiş ürünler yardımcı olabilir. Bu bileşen, nemlendirme gücünü mü silaj içeriğinden alır. Mü silaj antioksidanlarla dolu ve nemi hapsetmede kapasitesi yüksek olan, protein ve polisakkaritlerden oluşan kalın bir maddedir.

Hatmi kökü içeren LEPARES Biberiye ve Kafein Dökülme Karşıtı Saç Bakım Toniği saçınıza uyguladığınızda, nemlendirici (veya nem koruyucu) özellikleri buklelerinizin kurumasını önlemeye yardımcı olabilir. Pek çok üreticinin kremlere hatmi kökü eklemesinin bir nedeni de budur.

2- PÜRÜSÜZLÜK, HACİM VE PARLAKLIK

Doğal saç kırılması veya saç incelmesi belirtileri mi görüyorsunuz? Hatmi kökü, saç tellerini besleyen ve saçınızın yumuşak, pürüzsüz bir doku korumasına yardımcı olan vitaminler ve besinlerle doludur. Bu etkiler uzun ömürlüdür ve bazı yumuşatıcı bileşenler zamanla onarma eğiliminde olduğundan yağlı bir dokuya yol açmaz.

Ek olarak, bu bileşen saçla temas ettiğinde, yüksek mü silaj içeriği saç gövdesiyle birleşerek kalınlık ve hacime sebep olabilir.

3- DOLAŞIK AÇICI OLABİLİR

Saç bakım ürünlerine eklendiğinde, hatmi kökü iyi bir kayma sağlar, bu teknik terimi çok sık kullanmasanız bile parmaklarınızın çok iyi bildiği bir terimdir.

Saç kayması, saçınızın ne kadar pürüzsüz veya yağlanmış hissettiğini ifade eden bir ifadedir.  Doğal Saç olarak kayganlık sağlayan lipitler üretirken, daha fazla kayganlığa sahip ürünler dolaşma ve budakların üstesinden gelme söz konusu olduğunda çok faydalıdır. Bunun nedeni, bu kıvırcık saç telleriniz arasındaki sürtünmeyi azaltması, dol aşıklığı çok daha kolay açması ve yıkama gününde zamandan tasarruf etmesidir.

4- SEDEF, KURU SAÇ DERİSİ VE EGZAMAYI ÖNLEYEBİLİR

Kepekten nasıl kurtulacağınızı mı merak ediyorsunuz? Çoğumuz zaman zaman küçük kepek yaşamanın nasıl bir şey olduğunu biliriz, özellikle de mevsimler arasındaki bu hızlı geçiş haftalarında ortaya çıkan dramatik hava değişiklikleri söz konusu olduğunda. Kuru saç derisi ile ilişkili semptomları yatıştıran bir çözüm arıyorsanız, hatmi kökü içeren şekillendirici ürünler biraz rahatlama sağlayabilir.

Bu bileşen aynı zamanda cilt tahrişleriyle ortaya çıkabilecek; sedef, fronküloz, egzama, dermatit gibi rahatsızlıkları da yatıştırabilir. Bunun nedeni, hatmi kökünün tahriş bölgelerini tedavi edebilen ve daha sağlıklı bir cilde ve daha iyi görünen saçlara yol açabilen antibakteriyel ve antienflamatuvar özellikler içermesidir.

5- KIRILMAYI ÖNLEYEBİLİR

Sağlıklı saç uzatmak sadece inç ve hacim eklemekle ilgili değildir. Aynı zamanda, belirli bir uzunluğu geçmeyen saç, istediğiniz saç hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olmayacağından, kırılmayı da azaltmalıdır.

Hatmi çiçeği içeren LEPARES Biberiye ve Kafein Dökülme Karşıtı Saç Bakım Toniği de sağlıklı saç büyümesini, gücünü ve tek tek saç tellerinin kalınlaşmasını sağlamaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda her ikisi de bukle desenini korumaya yardımcı olabilecek antioksidanlar ve amino asitlerle doludur.

Saçınızın hasarlı göründüğünü veya uçlarının yıprandığını fark ettiyseniz, bu her zaman hak ettiği ilgiye biraz daha fazla ihtiyacı olabileceği anlamına gelir. Bu nedenle hatmi kökü içeren LEPARES Saç Bakım Toniğini kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir