General

Jojoba yağının saça faydası

Jojoba yağının saça faydası

Jojoba yağının saça faydası Jojoba bitkisinden elde edilen yağ ile üretilen jojoba yağı bugün birçok güzellik ve saç bakım ürünlerinde bulunuyor. Nemlendirici özelliği ile bakım rutinlerinin vazgeçilmezi olan jojoba yağının saça olan faydaları…

SAÇI NEMLENDİRİR

Yağlı bir yapıya sahip olan jojoba yağı genellikle nemlendirici olarak kullanılır. Kuruluğa, kırılmaya karşı ek koruma sağlamak için saç kremlerine eklenmesi mümkündür. C, B ve E vitamini, bakır ve çinko dahil olmak üzere saçı besleyen vitamin ve minareller açısından zengin olan jojoba yağı bu özellikleri sayesinde saçı güçlendirir. Saç güçlendirici özelliğiyle birlikte saç kalınlığını da artıran jojoba yağı, böylece saç dökülmesinin önüne geçebilir. Saç köklerini nemlendirerek saç dökülmesine yol açan kuruluğu önler. Saçınız yeterli neme sahip olmadığında meydana gelen elektriklenmeyi azaltmaya yardımcı olur. Saçı yumuşatır, anında parlaklık verir ve saçı çok daha yumuşak hissettirir.

SAÇ TELLERİNİ GÜÇLENDİRİR

Bu sebeple jojoba yağı saç kırılmasını önleyebilir ve saç tellerinizi güçlendirebilir. Kepek, kuru kafa derisi ve kaşıntılı kafa derisi tedavisinde de yardımcı olabilir. Kepek, kafa derisindeki aşırı maya popülasyonundan kaynaklanabilir ve jojoba yağının mantar önleyici özellikleri sayesinde mantar önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca anti-enflamatuar (ödem azaltıcı) ve cilt nemlendirici olarak da kullanılabilir.

İPEKSİ VE PARLAK SAÇLARA SAHİP OLMAK İÇİN…

Yağın doğrudan saç uzatma özelliği ile ilgili çıkan rivayetleri ise uzmanlar ve araştırmalar tarafından desteklemiyor. Bu nedenle jojoba yağı erkek veya kadın tipi kellik, aç dökülmesi veya diğer saç dökülmesi bozuklukları için bir tedavi yöntemi olarak önerilmiyor. Ancak güçlü, ipeksi ve parlak saçlara sahip olmak için jojoba yağı doğru adres olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir