General

Kafeinin saç için faydaları

Kafeinin saç için faydaları

Kafeinin saç için faydaları Kafein genellikle sabahları uyanmak ve öğlen yorgunluğunu atmak için kullanılsa da saçlarınıza olan faydalarını duyduğunuzda biraz şaşırabilirsiniz. İşte kafeinin saçlarınız için birbirinden farklı faydaları…

SAÇ BÜYÜMESİNİ DESTEKLER

Yapılan çalışmalar kahve çekirdeği özleri içeren bir şampuanın saç büyümesini uyarabileceğini gösterdi. Kafeinin saçlara iyi geldiğine yönelik bunun gibi pek çok iddia var. Bunlardan biri de saç dökülmesi hormonunu baskılaması. Saç dökülmesi hem erkekleri hem kadınları etkileyen bir sorun. Kafeini saça ve saç köklerine uygulamak saç dökülmesini önlemeye yardımcı olarak yeniden büyümeyi destekleyebilir.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLER

Özellikle erkeklerin tipik olarak kadınlardan daha fazla saç dökülmesi yaşamasının nedenlerinden biri de DHT isimli hormonun saç köklerine zarar vermesi. Böylece saç dökülmesi meydana gelebilir. Kafein de DHT hormonunu bloke etmeye yardımcı olurken aynı zamanda saç hücrelerinin büyümesini teşvik eder.

ANTİOKSİDAN İÇERİR

Özellikle kahveyle birlikte alınan kafeinin içinde antioksidanlar bolca bulunur. Kahvenin içinde bulunan antioksidanlar saça da fayda sağlayabilir.

NELENDİRİR VE PARLATIR

Ayrıca saçınız donuk kırılgan ve kuru görünüyorsa nemlendirici eklemek yerine kafein bazlı bir ürün kullanmak da saçınızı canlandırabilir. Aynı zamanda kan dolaşımını artırarak yeni saç oluşumu da destekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir