General

Saç bakım kremi nedir Saç bakım kremlerinin saç sağlığına faydaları

Saç bakım kremi nedir Saç bakım kremlerinin saç sağlığına faydaları

Saç bakım kremi nedir Saç bakım kremlerinin saç sağlığına faydaları Tıpkı cildimiz gibi, saçlarımız ve saç derimiz de sağlıklı görünmek için beslenmeye ve neme ihtiyaç duyar. Bu sebeple saç bakım kremi, saç bakım rutinimizin bel kemiğidir. Saçlarınıza saç kremi kullanmanın saç telleriniz için faydaları saymakla bitmez. Peki saç kremi nedir? İşte saç bakım kreminin saç sağlığına faydaları.

SAÇ BAKIM KREMİ NEDİR

Saç bakım kremi, saçı beslerken ve nemlendirirken yönetmeye yardımcı olan, genellikle durulanan şekillendirici bir kremdir. Saç bakım kremi tipik olarak saç maskesinden daha hafif bir kıvama sahiptir. Saç maskeleri çok daha yoğundur ve duşta birkaç dakikalık bekleme süresinden sonra yıkanmak üzere tasarlanmıştır.

Saç kremleri ve saç maskeleri, her ikisi de saçı beslemek ve nemlendirmek ve yönetilebilir kalmasına yardımcı olmak için tasarlandıkları için benzer faydalara sahiptir. Bununla birlikte, saç kremleri saçta kalabileceğinden, aynı zamanda duruşları yumuşatmaya ve şekillendirme işlemi sırasında veya gün içinde statikleşmesini önlemeye yardımcı olurlar. Ayrıca doğal kıvırcık saçlarda belirginliği artırabilir ve buklelerin kabarık ve dolgun görünmesini sağlamaya yardımcı olabilirler. Saç kremlerinin içinde şekillendirici polimerler yoktur. Bu nedenle saç waxı ve jöleleri ile aynı sıkılaştırıcı özelliklere sahip değildirler, ancak elektriklenmeyle savaşmaya, saçı yönetmeye ve statikleşmesini önleyerek yumuşak ve ipeksi pürüzsüz hissetmeye yardımcı olabilirler.

SAÇ KREMİ NASIL KULLANILMALIDIR?

Saç kremleri de ıslak saça, şampuan ile yıkandıktan sonra uygulanmalıdır. Pürüzsüzlüğü artırmak ve belirginlik vermek için kaba saçlar için yıkamalar arasında ek ürün olarak da kullanılabilirler. Bununla birlikte, ince veya normal saçlarınız varsa, saç telleriniz için çok ağır olabileceğinden, ürünü kuru buklelere uygulamaktan kaçınmak en iyisi olabilir.  Saç kremini şampuandan sonra kullanıyorsanız avucunuza bir miktar krem ​​alın ve ovuşturduktan sonra saç kremini nemli saçlarınızdan geçirin. Tüm saçları eşit şekilde kaplayın ve parmak uçlarınızı kullanarak istediğiniz gibi şekillendirin ve durulayın.

Bir saç kremi veya diğer durulanan ve durulanmayan maddeler için alışveriş yaparken, her zaman doğal içeriklerle yapılmış ürünlere dikkat etmeye çalışın. Sentetik bileşenlerden uzak durmak ve biyolojik olarak daha fazla parçalanabilen bir ürünü tercih etmek istiyorsanız, silikon içermeyen saç ürünleri aramak da iyi bir seçenektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir