General

Saç bakım rutini nasıl oluşturulur

Saç bakım rutini nasıl oluşturulur

Saç bakım rutini nasıl oluşturulur Sağlıklı saçlar için saç bakım rutin vazgeçilmez bir adımıdır. Saç derinizin ve saçınızın, cildinizin güneşten ve hava kirliliğinden aynı şekilde etkilendiğini göz önünde bulundurursak, saçlarınıza iyi bakmanız oldukça büyük bir önem taşır. Çok adımlı bir günlük rutinle saçınızı besleyebilir, güçlendirebilir ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. İŞte günlük ve haftalık uygulayabileceğiniz saç bakım rutinleri…

1- SAÇINIZI TEMİZLEYİN

Özellikle kalın veya kıvırcık saçlarınız varsa, saçınızı her gün yıkamanız sağlıklı değildir. Aşırı yıkama, saçınızı ve saç derinizi doğal yağlarından ve proteinlerinden arındırır ve bu da kuruluğa neden olur. Saçınızın ne kadar yağlı olduğuna bağlı olarak, yıkamalarınızı haftada iki ila üç kez sınırlayabilirsiniz.

Saçınızı yıkadığınız günlerde sülfatsız bir şampuan kullanın . Sülfatların kabarmaya neden olduğu ve buklelerinizin yönetilmesini zorlaştırdığı bilinmektedir. Saç tipiniz için formüle edilmiş şampuanlar bulmanız saçınız için en doğru adımlardan biri olabilir. Örneğin saçlarınız kuruysa, bulabileceğiniz en iyi nemlendirici şampuanı arayın. Lepares Scalp & Hair Repair Argan Yağlı Saç Bakım Şampuanı sizin için iyi bir tercih olabilir.

2- SAÇ KREMİ KULLANIN

Saç tipiniz ne olursa olsun saç kremi saçlarınız için vazgeçilmez bir parçadır. Buklelerinizdeki nemi hapseder, elektriklenmeyi ve uçuşan saç telleri yumuşatır. Yine de çok fazla uygulamayın. Tellerin uzunluğunu uçlara kadar kaplayacak kadar kullanın. Saçınız, şekillendirme ve ağartma nedeniyle aşırı derecede kuru olmadıkça, saç derinizin daha hızlı yağlanmasına neden olabileceğinden köklerinize saç kremi uygulamayın. İyice durulamadan önce saç kremini birkaç dakika bırakın.

3- DURULANMAYAN SAÇ KREMİ

Kuru saçlarınız varsa veya saçınızı sık sık şekillendirmeyi ve boyamayı seviyorsanız, saçınızı yıkadığınız günlerde durulanmayan bir saç kremi kullanmanızı öneririz. Bu ürün sadece saçlarınızı nemlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda saçlarınızın daha parlak ve dolayısıyla daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Durulanmayan saç kremi en iyi şekilde nemli saça ve ısıyla şekillendirme aletlerini kullanmadan önce uygulanır. Yine de ürünü köklerinizden uzak tutun. Saç derinizi temiz ve yağsız tutmak için sadece saç tellerine uygumayı unutmayın. Nem saçlar için olmaz olmazlardan biridir.

4- ŞEKİLLENDİRİRKEN ISI KORUYUCU KULLANMAYI İHMAL ETMEYİN

Durulanmayan saç kremini uyguladıktan sonra, ancak şekillendirme aletlerinizi kullanmadan önce saç tellerinizi bir miktar ısı koruyucu ile kaplayın. Isı koruyucular, sıcak şekillendiricilere karşı saç tellerinizde koruyucu bir bariyer görevi görür. Tellerin kurumasını, kızarmasını ve matlaşmasını önleyerek saç sağlığınızı korur.

Gerçek şu ki, ısıyla şekillendirme saç tellerinize zarar verir. Bu nedenle saçınızı ısı hasarından korumak önemlidir. Bu tür hasarları önlemek kolaydır. İyi bir ısı koruyucu kullanarak saçınıza zarar vermeden saçınızı şekillendirebilirsiniz.

Bu günlük rutin saçınızı nemlendirmeli ve beslemeli, hasar görmesini ve kabarmasını önlemeli ve daha sağlıklı görünmesini sağlamalıdır. Ek bir destek için haftalık rutininize bir veya iki adım ekleyebilirsiniz:

5- SAÇ MASKESİ KULLANIN


Saç maskeleri ve saç bakımları gibi derin yumuşatıcılar, size kuaförden yeni çıkmış saçlar veren proteinler ve besinlerle dolular. Haftada bir kez saç maskesi kullanmak, saçlarınızı ultra yumuşak hale getirecektir. Ayrıca saçınızın parlak, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Saç tipiniz için özel olarak formüle edilmiş saç bakım maskeleri saçınızın ihtiyaç duyduğu beslenmeyi sağlar.

6- DOĞAL YAĞLAR SAÇ SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Maksimum nemlendirme için haftada bir kez doğal yağlar kullanın. Yağlar, saçınıza yeni bir soluk getiren, her bir teli kökten uca besleyen vitaminler ve yağ asitleri ile doludur. Yağı kafa derinize ve köklerinize birkaç dakika hafifçe masaj yapın. Saç derinizin yağlanmasını önlemek için iyice durulayın. Lepares Scalp & Hair Repair Saç Bakım Yağı’nı bakım rutininiz için raflarınızda bulundurmayı ihmal etmeyin.

7- BESLENMENİZE DİKKAT EDİN


Tıpkı cilt bakımı rutininizde olduğu gibi, saç bakımı rutininizde de özenli olmalısınız. Saç bakım rutininizi, yeterince uyumak ve dengeli beslenmek gibi sağlıklı alışkanlıklarla tamamlayın. Bu şekilde saçlarınız içten dışa doğru beslenerek maksimum parlaklık ve nem sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir