General

Saç bakım yağları nasıl kullanılır

Saç bakım yağları nasıl kullanılır

Saç bakım yağları nasıl kullanılır Doğal saç bakım yağları saçlarını güçlendirmek, nemlendirmek, saçlarının daha sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olmasını isteyenler için birebir. Ancak saç bakım yağının özelliklerini bilmek ve saça doğru bakımını sağlamak da çok önemli. Çünkü bazı doğal yağlar saçınızda yağlı bir görünüm bırakırken bazıları ise bırakmayabilir. Bu sebeple hangi saç bakım yağının saç derisindeki gözenekleri tıkayacağını hangisinin tıkamayacağını bilmek çok önemli. Peki saç bakım yağları nasıl kullanılmalı? İşte cevabı…

Saç bakım rutinlerinde sıklıkla tercih edilen doğal yağlar, kullanımda yapılan bazı hatalardan dolayı saçlara zarar verebilir. Bu sebeple hangi saç bakım yağını nasıl kullanılacağını bilmek hayati öneme sahip. Bu sebeple saç bakım yağı kullanımında saçınızın ihtiyaçlarına yönelik dikkat etmeniz gereken noktalar çok önemliyken aynı zamanda farklı firmaların bakım yağları ve farklı yağların birbirinden ayrı kullanım şekillerine sahip olduğunu unutmamak gerekir. Saç bakım yağlarını doğru kulllanmamak saçlarınızın havasız kalmasına, saç derisindeki gözenekleri tıkayarak saçların zayıflamasına ve saçlarınızın yağlı görünmesine sebep olur. Bu sebeple belirtilen sorunları yaşamamak için saç bakım yağı kullanırken kuru ya da ıslak saça uygulanıp uygulanmadığı, saç dipleri için uygunluğu, durulanması gerekip gerekmediği ve saçta ne kadar süre kalması gerektiğiyle birlikte arındırmak için yapılması gerekenleri bilmek saç sağlığınız için büyük önem teşkil ediyor.

ŞAMPUANLAMADAN 10 DK ÖNCE KULLANILABİLİR

Doğal yağlarla kendi kürünüzü oluşturmak istediğinizde de dikkatli olmanız gereken püf noktalar var. Saçınıza iyi geldiğini bildiğiniz doğal yağları kullanmadan önce komedojenik seviyesini öğrenmenizde fayda var. Seviyesi yüksekse kısa süre bekletmeli ya da iyice arındırmalısınız. Hindistan cevizi yağı bunun için güzel bir örnektir. Kullanacağınız yağların hepsini kontrol ettikten sonra özel oluşturulmuş bir ürün kullanmıyorsanız yağın kendi kullanım kurallarına uymalısınız. Bütün bu adımları uyguladıktan sonra saç tellerinizi yumuşatmak için şampuanlamadan 10 dk önce birkaç damla doğal yağ uygulayabilirsiniz.

TEMİZ SAÇA UYGULAMAK DAHA FAYDALI

Doğal yağların çoğu kirli saçınıza nüfus edebilir bu nedenle saç bakım yağlarını temiz saça uygulamak her zaman daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. Saçınızdaki nemi iyice aldığınız saçlarınıza kullanmak daha sağlıklı bir sonuç verecektir. Doğal yağlarla uyguladığınız rutininizi saç köklerinizden başlayarak uçlarına doğru masaj yaparak devam edebilir ve tarak yardımıyla yağın dağılmasını sağlayabilirsiniz. Doğal yağları önerilen miktardan fazla kullanmak bir fayda sağlamayacaktır. Doğal yağların çoğu gece bekletmek için uygun olsa da saçı iyice yıkayıp arındırılması gerektiğini unutulmaması gerekir. İçinde 13 farklı bitkisel ve doğal yağ bulunan Lepares Scalp & Hair Repair Saç Bakım Yağı duş almadan önce saç bakım rutinlerinize ekleyebilirsiniz. Parlak, hacimli, ve sağlıklı saç için uzmanlar tarafından formüle edilen Lepares Scalp & Hair Repair Saç Bakım Yağı nemlendirir, yumuşatır ve saç derisini besler. Kökten uca etkili bir saç bakımı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir