General

Sağlıklı saçlar için doğru doğal yağ kullanmaya dikkat!

Sağlıklı saçlar için doğru doğal yağ kullanmaya dikkat!

Doğal yağlar saç sağlığı için ne kadar etkili؟ Doğal yağlar saçları nasıl besliyor ، faydalı mı؟

Sağlıklı saçlar için doğru doğal yağ kullanmaya dikkat! Saç bakım yağları son dönemlerde doğal bir yaşam tarzı sürmek ، kimyasal ürünlerden uzaklaşmak isteyen kişilerin bir numaraları tercihi. Saçların güçlü ve bakımlı görünümü için bakım kürleri ve şampuanlar kadar saç bakım yağları da saç sağlığı için büyük bir rol oynuyor. Öyle ki doğal yağlar saçları güçlendirmek ، beslemek ، gürleştirmek ، parlatmak ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için çok faydalı. İşte saç saçlığı için doğal yollar hakkında bilmeniz gerekenler.

Kozmetik firmaları tarafından hazırlanmış saç bakım ve kürlerinin yanında ، doğal ve bitkisel ürünler kullanılarak hazırlanmış saç bakım ve kürleri de saç sağlığını doğrudan etkiliyor. Saç bakımı yapılacağı zaman ne tür bir ürün kullanılacağına karar verilmesi ، kullanılan ürünün uygulandıktan sonra ne kadar süre bekletileceğinin bilinmesi çok önemli. İşlem sonrasında saçın nasıl yıkanıp ürünlerden arındırılacağını bilmek de saç sağlığı açısından bilinmesi gereken en elzem noktalardan bir tanesi. Genellikle kuru saçlara ، zeytinyağı ، badem yağı ، susam yağı ، hint yağı ، hindistan cevizi yağı gibi yağlarla yapılan bakımlar tavsiye edilir. Bu yağların içine yumurta sarısı ، B ve E vitamini ampulü karıştırılabilir.Yumurta ، zeytinyağı ، B ve E vitamini ile yapılacak bakım her yapıda saç için uygulanabilir. Malzemeler karıştırılır ، saça sürülür ، genellikle üzeri kapatılır. Sıcak suya batırılıp sıkılmış havlu ile sarılır.

Zeytin yağı

Zeytinyağı yapısında saçın da yapı taşını oluşturan Omega 9’u bol miktarda bulundur. Sarımsak yağı gibi zeytinyağı da saçı güçlendirmede ve kepekleri yok etmede yardımcıdır. Zeytinyağının içeriğindeki E vitamini saçı ve cildi güneş ışığı gibi zararlı olabilecek dış etkenlerden korur. Yaşlanma karşıtı  etkisi bulunan zeytinyağı bunlarla da sınırlı kalmayarak saç ve cilt ömrünü uzatıp saçı derinlemesine nemlendirir.

Biberiye yağı

A ، C ، B6 ، B9 ve B1 vitaminlerini yüksek miktarda içeren biberiye yağı saç bakım yağları arasında en çok tavsiye edilen yağlardan biridir. Saç dökülmelerine karşı gelen biberiye yapı aynı zamanda yeni saç köklerini de besler. Saçın büyüme hızını artıran ، kepek sorununu çözmeye yardımcı olan ve işlem kaynaklı saç dökülmelerine de iyi gelir.

Çörek otu yağı

Çörek otu yağı yapısında çinko ، demir ، kalsiyum ، selenyum ve magnezyum gibi mineralleri ؛ A ، C ، B1 ve B6 gibi son derece önemli vitaminleri içerir. Oldukça zengin bir içeriğe sahip olan çörek otunun saç sağlığı açısından sayısız faydası var. Saç köklerine doğrudan etki ederek saç köklerini besleyen çörek otu yağı ، saç dökülmesini engellerken aynı zamanda hem saçların Beyazlama sürecini geciktirir.

Isırgan tohumu yağı

Anti-aging etkisi de gösteren yağ saç köklerini canlandırır, saç ömrünü uzatır ve yeni saç oluşumunu destekleyen ısırgan tohumu yağı saçı kökten uca besleyen ısırgan tohumu yağı, yıpranmış saçlardaki çatallı görünümün giderilmesine ve saçın canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Sakinleştirici etkisi bulunan yağ ، saç derisini korur ve yağlanmanın yarattığı ağırlık etkisini azaltır.

Hindustan Sivzi Yağı

Beden sağlığının yanı sıra saç، cilt ve hatta kirpik bakımında bile kullanılan günümüzün. Saçları nemlendirir ، parlak bir görünüm sağlar ، protein kaybından ve çevresel etkenlerden saçı korur. Hindistan cevizi yağı kullanırken aşırıya kaçmamak gerekir çünkü Hindistan cevizi yağı ، diğerlerine göre daha güçlüdür.

Saçları beslemek ، sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak için saçın sadece kökünden beslendiğini unutmamak gerekir. Saç sağlığı için düzenli ve dengeli beslenmek gerekir. Saç bakımı ürünleri saçın yıpranmış görüntüsünde kısa süreli değişimler yaratır. Bu ürünler saçların daha temiz ve bakımlı görünmesini، dış etkilerin oluşturduğu yıpranmanın sonuçlarının bir süre gizlenmesini sağlar. Kişinin önce saçını tanıması ، saç problemlerini belirlemesi ve bu problemlere en iyi çözüm yollarını araması gerekir. Çünkü saç problemleri kişiden kişiye farklılık gösterdiği gibi bitkisel yağların etkileri de yine kişiye özgü olacaktır.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir