General

Yağlı saç neden olur Yağlı saç sorununa çözüm!

Yağlı saç neden olur Yağlı saç sorununa çözüm!

Yağlı saç neden olur Yağlı saç sorununa çözüm! 

Yağlı saç neden olur Yağlı saç sorununa çözüm! Yağlı saçlar birçok kişinin korkulu rüyası. Saçların yağlı bir şekilde görünmesine sebep olarak saçın temiz görünmesini engelleyen yağlı saç derisi için neler yapılmalı? İşte sürekli yıkansa da yağlı olan saç derisi ve yağlı saçlar için yapılması gerekenler…

Saç bakımı söz konusu olunca yaşanan en büyük problemlerden biri yağlı saçlar oluyor. Hava sıcaklığından çevresel faktörlere kadar farklı durumlar saçın yağlanmasına neden olsa da saçların yağlanmasının ana sebebi aslında saçın ürettiği doğal bir yağ olan sebum. Saç derisini nemlendiren ve saçımızı çeşitli mikroplardan koruyan sebumu vücut normalden fazla üretmeye başladığında saçlarda dökülme başta olmak üzere çeşitli sorunlara sebep oluyor.

SAÇLARIN YAĞLANMASININ NEDENLERİ


Saçların yağlanmasına sebep olan diğer bir sorun ise her saç rahatsızlığında görülen genetik yatkınlık. Eğer genetik olarak bu duruma yatkınsanız saçlarınızın yağlanması ve yağlı bir saç derisine sahip olmanız muhtemel. Saç tipinize ve şekline uygun, şampuan, saç bakım kremi ve saç maskesi ve spreyi kullanmamak da saçların yağlanmasına sebep oluyor. Ayrıca yetersiz ve düzensiz beslenme, sürekli yağlı yiyeceklerin oluşan bir beslenme rutini, saçın çok fazla sıcak suyla yıkanması da yağlanmaya sebep oluyor. Aynı zamanda saç kurutma makinesini çok sık kullanmak ve saç diplerine çok yakın tutmak da saç derisini yağlandıran bazı etkenlerden. Saç kreminizi eğer saç uçları yerine saç diplerine kullanıyorsanız bu da saçlarınızın yağlanmasına ortam hazırlayabilir. Saç üzerinde çok fazla doğal veya saç bakım yağı kullanmak da saçın gözeneklerini artırmakla birlikte saçlarınıza yağlı bir görünüm kazandırırken kepek oluşumuna da yol açabilir.

Yastık kılıfınız da saç sağlığınızla ilgili size bazı şeyler söylüyor olabilir! Cilt bakımı için de 3-4 günde bir değiştirilmesi gereken yastık kılıfı değiştirilmezse saçlarınızın da yağlanmasına sebebiyet verir. Saçları çok sık tarıyor olmak da saç diplerini ve derisini doğrudan etkiler. Saçlardaki sebum saçların çok taranmasıyla saç tellerine inmesine ortam hazırlayabilir ve saçlarınızın yağlı görünmesine sebep olabilirsiniz.

YAĞLI SAÇ DERİSİNİN ÖNÜNE NASIL GEÇİLEBİLİR?


Peki saç yağlanmasının önüne nasıl geçilebilir؟ Saç sağlığının birinci şartı olan beslenme düzenine dikkat edilmeli. Ayrıca saç kurutma makinesi، düzleştirici gibi makineleri saçların çok dibinden kullanmamak da saçların yağlanmasını geciktirebilir. Saça uygun saç bakım ürünleri kullanmak، ve kimyasal madde içeren saç spreyi، jöle veya wax gibi ürünlerin mümkün olduğunca az kullanılması da saç sağlığınız içabilin faydalin. Nemlendirici özelliği olan veya kıvırcık saçlar için uygun olan ürünlerden uzak durup doğal içerikli ürünlere yönebilirsiniz. Bu sebeple Lepares لفروة الرأس وإصلاح الشعر Saç Bakım yağı yağlı saçlarınız için bir çözüm olabilir. Saçlarla çok fazla oynamak da saçın yağlanmasına sebep olabilir bu sebeple gün içerisinde saç Diplerinde çok oynanamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir