General

Acı bakla tohumu yağının saça faydaları

Acı bakla tohumu yağının saça faydaları

Acı bakla tohumu yağının saça faydaları Acı bakla tohumu yağı iki bin yıldan fazla bir süredir yetiştirilen acı bakla veya acı bakladan elde edilir. Bu çekirdeklerden elde edilen özler ise saçınız için harikalar yaratabilir. İşte acı bakla tohumu yağının saçınız için birbirinden farklı faydaları…

ACI BAKLA TOHUMU YAĞININ FAYDALARI

Acı bakla, her ikisi de güçlü ve sağlıklı saçların gelişmesine yardımcı olan antioksidanlar ve proteinlerle yüklüdür. Ekstraktlar kafa derisinde daha iyi mikro dolaşıma yardımcı olur. Sağlıklı bir saça sahip olmanız için öncelikle sağlıklı bir saç derisine sahip olmanız gerekir. Bu sebeple acı bakla tohumu yağı sağlıklı saçlara sahip olmanız için doğru bir ortam hazırlayabilir. İçinde saçı besleyen ve sağlıklı saç büyümesini destekleyen vitaminler, amino asitler ve diğer besinleri içerirler. Lipit (her canlının içinde bulunan doymuş ve doymamış yağların tümü) ve protein içerikli olması onu diğer kozmetik ürünlerinden daha farklı bir yere koyar.

Saç dökülmesi, yaş ve cinsiyet fark etmeksizin hepimizi etkileyebilecek yaygın bir sorundur. Bunun nedeni hormonlardan strese ve yetersiz beslenmeye kadar her şey olabilir. Bunun için endişelenmek sadece daha fazla saç dökülmesine neden olur.

BOYA TUTUCU ÖZELLİĞİ

Piyasada saç dökülmesi için mevcut olan sayısız tedavi seçeneği olsa da acı bakla, daha az bilinen bir bileşen olmasına rağmen saç dökülmesine son verebilir. Bu büyülü bileşen, Akdeniz bölgelerinde ve Güney Amerika’da bulunur. Acı bakla tohumu yağının saç için başlıca faydalarından biri saç dökülmesini önlemesidir. Protein açısından zengin olması saç dökülmesinden sorumlu mekanizmayı engeller.

Saçı güçlendirmeye ve renkli saçlardaki boyayı tutmaya yardımcı olmak için saç kütikülünüzü kaplar. Saçlarınızı aynı zamanda pürüzsüzleştirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir